Pumptrack

Veřejnosti přístupná cyklistická dráha (pumptrack) jako prostředí pro výuku jízdy na kole, zlepšení jízdních dovedností a získání větší jistoty při jízdě v terénu. Stavba je provedena z hlíny a písku, je tedy přírodní a ekologická, se snadnou údržbou a s možností rozšiřování. Trati užije jak malý kluk, tak i děda, přitom umožňuje vyhnout se nebezpečným pádům.

Co je to Pumptrack? 

  • typ dráhy pouze pro jízdní kola
  • jezdci se pohybují pomocí přesouvání těžiště nad kolem zepředu dozadu namísto šlapání (podobně jako při houpání na houpačce). Jde o pohyb na terénních vlnách nahoru a dolů.
  • je výborný pro nácvik rovnováhy, ovládání a získání dovedností na jízdních kolech
  • jízda je bezpečná a zábavná a je vhodná pro všechny věkové kategorie a úrovně dovednosti, druhů a velikosti kol

Délka dráhy je 110 metrů.  Při realizaci vyšla vstříc obec, pětkrát se sešli brigádníci a pomohli také kamarádi a odborníci ze Slovenska.  Stavět se začalo v říjnu 2015,  otevření proběhlo 15. května  2016.  Rozpočet na vybudování parku nepřesáhl sto tisíc korun a nová dráha pro cyklisty byla svépomocí místních obyvatel postavená za několik dní.


 

Tento projekt byl realizován díky velké podpoře obce Zádveřice-Raková a úsilí místního občana Aleše Linharta, předsedy spolku GIGANT Orienteering. Projektovou dokumentaci a realizaci zajistil BIKE ING – projektování a výstavba pumptracků a mtb trailů. Na výstavbě se významnou měrou podíleli také další dobrovolníci, kterým tímto děkujeme!